Biuro Informacji Kredytowej (BIK)

W środkach masowego przekazu, kredyty gotówkowe jawią się jako ciekawa propozycja, alternatywa dla braku pieniędzy, jako możliwość łatwego i szybkiego nabycia dóbr. Oczywiście, nie jest to żadne przekłamanie, iż faktycznie kredyt gotówkowy może dać wiele nowych możliwości, których nigdy nie spełnilibyśmy gdyby nie jednorazowa pomoc instytucji bankowej.

Należy jednak zdawać sobie sprawę z drugiej, niezbyt bezpiecznej strony rynku finansowego. Wszelkie pożyczki, zobowiązania finansowe należy spłacać, w przeciwnym razie możemy narazić się na wielkie nieprzyjemności i kłopoty. Jednym z bardzo prężnie działających wydziałów banku jest windykacja. Zadaniem osób pracujących w tymże dziale jest po pierwsze przypominanie zapominalskim o konieczności wpłaty gdy właśnie minął termin wynikający z harmonogramu. Tego rodzaju rozmowy upływają w spokojnym, grzeczny ale jednak dosyć stanowczym tonie. I tutaj praktycznie uprzejmości i żarty się kończą, o ile oczywiście kredytobiorca w szybkim czasie nie zaspokoi żądań pożyczkodawcy.

Osoby, które podjęły kredyt gotówkowy i spóźniają sie z terminem spłaty rat mogą liczyć się z otrzymaniem płatnej korespondencji. Za ponaglenie na piśmie, bank może doliczyć sobie do kredytu nawet kilkadziesiąt złotych. Warto zdawać sobie sprawę, iż tego rodzaju działania jeszcze bardziej pogłębiają dług. Dlatego też warto zastanowić się przed podjęciem kredytu czy faktycznie nas na niego stać.

Bardzo często terminem którego boją się kredytobiorcy jest Biuro Informacji Kredytowej. Pożyczkobiorcy wiedzą, iż jest to swojego rodzaju czarna lista kredytobiorców kłopotliwych. Niewątpliwie trafiają tam nazwiska osób niegodnych zaufania, niezależnie od tego czy brak spłat rat kredytu gotówkowego nastąpił z powodu zaniedbania czy też z powodu bardzo trudnej sytuacji życiowej, zdarzenia losowego. Nie ma to znaczenia, gdyż dla bankowców liczy sie fakt opóźnienia płatności a nie sama przyczyna powstania tego faktu.

Biuro Informacji Kredytowej skutecznie blokuje możliwość podjęcia kolejnego kredytu gotówkowego czy jakiegokolwiek innego, przez osoby, które mają kłopoty ze spłatami. Bankowcy wiedzą, iż próbując pokryć jeden dług drugi, klient wpada w pułapkę, co jest kłopotliwe dla wszystkich stron. Wykasowanie danych z banku informacji kredytowej następuje po 5 latach od daty powstania danego zdarzenia, które odnotowano.  

Zobacz także:  Najczęstsze błędy kredytobiorców

Możesz również polubić…

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.