Istota historii kredytowej

Twoja ocena kredytowa jest niezwykle ważną liczbą. Ma zdolność określania, ile pieniędzy można naliczyć na karcie kredytowej, określa zdolność do uzyskania kredytu hipotecznego, a nawet szanse na podjęcie pracy.

Z tak dużym życiem, finansowym i innymi, zrównoważonym od kwoty należnej kwoty, długości historii kredytowej, rodzaju posiadanego kredytu i nowego kredytu, który został dodany, nic dziwnego, że wiele osób pracuje niestrudzenie w celu poprawy swojej oceny kredytowej. W końcu, w zależności od twojego wyniku, może być konieczne zapłacenie wyższej premii od pożyczek.

Oczywiście zawsze warto spłacić dług. W rzeczywistości Twoja historia płatności stanowi 35% wyniku kredytowego, więc nic dziwnego, że opóźnienia w płatnościach mają duży wpływ na wynik. Jednak opóźnienia w płatnościach nadal pojawiają się w raporcie kredytowym po tym, jak je zapłacisz, a ostatecznie wpłyną na wynik kredytowy, a im więcej płatności opóźnia się, tym więcej Twojej historii kredytowej zostanie uszkodzonej.

Faktycznie opóźnienia w płatnościach przez 30 dni pozostaną w raporcie przez siedem lat.

Wspólnym błędnym przekonaniem kredytowym jest przekonanie, że płacenie rachunku w dniu należnego terminu jest dopuszczalne. Upewnij się, że sprawdzasz datę płatności. Często płatności nie są wysyłane od razu i mogą skutkować opóźnieniem.

Rozwiązanie

Dobra wiadomość jest, jeśli w przeszłości dokonałeś tylko jednej późnej płatności, prawdopodobnie nie powinna ona wpływać na zdolność do otrzymania kredytu hipotecznego. W rzeczywistości, im większy jest wiek brakujących płatności, tym mniejszy wpływ. Jeśli jednak niedawno dokonałeś niedopłaty, kredytodawcy hipoteczni mogą zastanawiać się nad Twoją niezawodnością jako kredytobiorcą.

Niestety, to nie jest coś, co można naprawić od razu. Jeśli dokonałeś opóźnień w płatnościach, zajmie ci to sporo pracy zanim uda ci się odbudować wynik kredytowy. Obejmuje to spłatę długów na czas, za każdym razem. To najlepsza droga do udowodnienia kredytodawcom, że jesteś odpowiedzialny, jeśli chodzi o wykorzystanie kredytu. Nawet jeśli dokonujesz minimalnej płatności, to w dłuższej perspektywie przyniesie Ci korzyści na czas.

Zobacz także:  Biuro Informacji Kredytowej (BIK)

Mit: Mogę zapłacić za kogoś, aby poprawić mój kredyt

Możliwe jest wprowadzenie poprawek do raportu kredytowego w przypadku pojawienia się błędów. Wiele raportów o kredytach zawiera błędy, od nieprawidłowego adresu do brakujących kont, które są w dobrym stanie.

Jeśli pojawią się błędy, możesz kłócić się z biurem kredytowym. Jeśli spór jest prawidłowy, biura kredytowe są prawnie odpowiedzialne za poprawienie błędu w raporcie. Ponadto, niektóre firmy zajmujące się naprawami kredytowymi będą nawet kwestionować błąd dla Ciebie.

Firmy, które zalewają agencje sprawozdawczości kredytowej z listami spornymi, które zwracają się do wierzyciela o sprawdzenie wpisu bardzo dobrze prosperują. Jeśli wpis nie może zostać zweryfikowany, musi zostać usunięty z listy.

Możesz również polubić…

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.