Jak spłacić swoje zobowiązania finansowe?

Zobowiązania finansowe ma wiele osób. W zdecydowanej większości ludzie spłacają kredyty hipoteczne na zakup poszczególnych nieruchomości. Mamy również mniejsze pożyczki bankowe lub pozabankowe, które zaciągnęliśmy na inne cele. Trzeba przyznać, że czasem ilość kredytów przerasta nasze możliwości nie tylko finansowe, ale organizacyjne. Aby móc wszystko spłacać bez najmniejszego problemu – warto zaciągnąć kredyt konsolidacyjny. Nazywany również kredytem w konkretnym celu pozwala na spłacenie wszystkich zobowiązań i scalenie ich w jeden kredyt. Jeszcze do niedawna można było zaciągnąć kredyt konsolidacyjny tylko i wyłącznie na zobowiązania bankowe. Teraz dzięki takim zobowiązaniom finansowym można spłacić również pożyczki pozabankowe.

Tego typu konsolidacje można obecnie załatwić w wielu bankach. Zanim jednak podpiszemy umowę z poszczególną placówką, zawsze należy przeanalizować poszczególne kredyty, aby wiedzieć, że podpisujemy dobrą umowę, która nie spowoduje dużego przepłacenia poszczególnych kredytów. Biorąc pod uwagę zobowiązanie konsolidacyjne należy wziąć pod uwagę kilka czynników.

Pierwszym warunkiem jest rata po konsolidacji. Ile będzie wynosić ostatecznie po scaleniu wszystkich kredytów? Wysokość prowizji. Należy sprawdzić ile prowizji pobiera pożyczkodawca po udzieleniu tego typu kredytu? Niektóre banki naliczają zbyt dużą prowizję, po której może się okazać, że do spłaty będziemy mieli zbyt duże zobowiązanie finansowe. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania, czyli inaczej mówiąc koszt wzięcia kredytu. Nie można jednak zapominać, że popularne RRSO nie uwzględnia wszystkich opłat związanych z zaciągnięciem dużego kredytu. Całkowita kwota do spłaty – zawsze należy się z nią zapoznać, dzięki czemu będziemy wiedzieć ile więcej będziemy płacić za dany kredyt. Tak, wiadomym jest, że zapłacimy więcej niż za kilka mniejszych kredytów. Jednak nie może się okazać, że będziemy przepłacać o wiele większe pieniądze. Z taką informacją należy się zawsze obowiązkowo zapoznać, aby w przyszłości uniknąć kłopotów, które wiążą się z niemożnością spłaty zaciągniętego zobowiązania finansowego w terminie.

Zobacz także:  Jakie są szanse Polaka na hipotekę w Holandii?

Możesz również polubić…

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.