Jakie są szanse Polaka na hipotekę w Holandii?

Więc w końcu zdecydowałeś się kupić dom w Holandii zamiast wynajmować! Świetnie! Gratulacje, to naprawdę bardzo dojrzała decyzja. Teraz po prostu złóż ofertę na ten dom, poproś o przyjęcie i przejdź do banku z kilkoma tysiącami euro w gotówce, aby kupić dom w Holandii.

Co jest? Nie masz takich pieniędzy? W takim razie musisz uzyskać kredyt hipoteczny w Holandii . Jak w ogóle można mieć szansę na holenderską hipotekę?

Kto może uzyskać kredyt hipoteczny w Holandii?

Jeśli planujesz kupić dom w Holandii, warto wiedzieć, czy jest to w ogóle możliwe. I często jest częściej, niż myślisz, bez względu na to, czy jesteś zatrudniony, czy masz własną firmę. Nawet mimo tego, że masz inną narodowość, niekoniecznie musi to stanowić przeszkodę w uzyskaniu holenderskiego kredytu hipotecznego.

Podczas gdy w przeszłości banki wahały się przed udzieleniem kredytu hipotecznego o charakterze międzynarodowym, teraz widać, że coraz więcej dostawców kredytów hipotecznych dostosowuje swoje kryteria uzyskania holenderskiego kredytu hipotecznego do sytuacji osób spoza tego kraju.

Uzyskiwanie kredytu hipotecznego w Holandii: kryteria i czynniki

Ale jest oczywiście kilka punktów, które mają wpływ na możliwość uzyskania kredytu hipotecznego w Holandii i kwotę pieniędzy, która się z tym wiąże. Pomyśl tylko o ogólnym otoczeniu klienta lub sytuacji w pracy (tak, umowy stałe są dobre, ale uzyskanie kredytu hipotecznego w Holandii jest nadal możliwe, jeśli masz umowę tymczasową).

Istnieje jeden warunek, który dotyczy każdego banku i wszystkich osób ubiegających się o niderlandzki kredyt hipoteczny: musisz mieszkać w Holandii. Jeśli kupujesz dom i potrzebujesz kredytu hipotecznego, dom ten musi znajdować się w Holandii i musisz być zarejestrowany (lub zarejestrować się) pod holenderskim adresem.

Zobacz także:  Jak spłacić swoje zobowiązania finansowe?

Oczywiście dla Holendra wszystko jest łatwe. Dla Polaka trudniejsze, ale poza tym nie ma żadnych dodatkowych wymagań. Nawet osoby, które są spoza UE, mają szanse na uzyskanie kredytu hipotecznego w Holandii!

Jakie są (koszty początkowe) w przypadku holenderskiego kredytu hipotecznego?

Być może zastanawiasz się, czy już nie potrzebujesz ton pieniędzy, aby uzyskać kredyt hipoteczny w Holandii. W Holandii możesz uzyskać finansowanie w wysokości do 100% (rynkowej) wartości twojego domu! Jeśli więc wartość wynosi 300 000 zł, możesz uzyskać kredyt hipoteczny nawet za 300 000 zł. Brzmi dość prosto w porównaniu do tego co dzieje się w Polsce, prawda?

Pamiętaj jednak, że będziesz musiał wnieść część własnych pieniędzy, gdy chodzi o zakup nieruchomości, która nie może być sfinansowana z holenderskiego kredytu hipotecznego, wiąże się to z kilkoma kosztami (chociaż pośrednik hipoteczny może czasem w tym pomóc) . Oto niektóre z kosztów, których należy się spodziewać z wkładu własnego:

Podatek transferowy, który kosztuje dwa procent ceny sprzedaży domu.

  • Opłata za udzielenie kredytu hipotecznego.

  • Opłata dla notariusza, która wynosi od 1,500 do 2 000 euro. Zwłaszcza w regionie Amsterdamu – ale będzie to obejmowało podatek VAT i tłumacza, aby upewnić się, że rozumiesz dokumenty, które musisz podpisać, aby uzyskać holenderski kredyt hipoteczny.

  • Badanie strukturalne (opcjonalnie, kilkaset euro)

  • Agent nieruchomości (opcjonalnie, ale wskazany i gdzieś pomiędzy 1 a 2 tysiącami euro).

Zasadniczo koszty zakupu domu w Holandii wynoszą około 4-6% ceny zakupu – trzeba mieć tego świadomość, przed złożeniem aplikacji.

Możesz również polubić…

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.