Jeden kredyt zamiast kilku.

Kredyty są obecnie coraz łatwiej dostępne, a życie na kredyt to w zasadzie norma. Coraz więcej osób zadłuża się po to aby zbudować dom, kupić samochód, czy też wyjechać na wakacje. Wszystko jest w porządku dopóki te kredyty regularnie spłacamy. Są jednak w życiu rożne sytuacje losowe, które powodują przejściowe kłopoty finansowe. Wówczas spłata kilku rat w miesiącu nastręcza wielu problemów. Co można zrobić w takiej sytuacji?

Kredyt konsolidacyjny na kłopoty ze spłatą zobowiązań.

Za pomocą kredytu konsolidacyjnego możemy spłacić wszystkie posiadane przez nas zobowiązania. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy możliwość połączenia wszystkich rat w jedną, którą będziemy spłacać w konkretnym banku. Kredyt konsolidacyjny daje również możliwość wydłużenia okresu kredytowania co automatycznie powoduje obniżenia raty. Taki zabieg z pewnością poprawi naszą sytuację finansową i domowy budżet. Jest to doskonałe rozwiązanie dla kredytobiorców, którzy posiadają wiele zobowiązań w różnych bankach. Pozwala nie tylko zmniejszyć ratę, ale również zaoszczędzić czas, ponieważ miesięcznie do spłacenia pozostaje tylko jedna rata.

Formalności przy kredycie konsolidacyjnym.

Jak w przypadku każdego kredytu, bank najpierw musi ocenić naszą zdolność kredytową. Dlatego z decyzją o konsolidacji nie warto czekać do ostatniej chwili. Gdy tylko przewidujemy, że możemy mieć problemy ze spłatą zobowiązań, od razu zainteresujmy się tematem konsolidacji. W przypadku gdy już będziemy mieć długi przez nieterminową spłatę rat bank może niekorzystnie ocenić naszą zdolność kredytową. W ocenie zdolności kredytowej bank wykorzystuje między innymi dane zawarte w Biurze Informacji Kredytowej. Tam znajdują się informacje o wysokości naszych zobowiązań, w jakich bankach mamy kredyty, w jakiej walucie, czy terminowo spłacamy raty i wiele innych. Bank na pewno poprosi również o wszystkie umowy kredytowe, które także posłużą do analizy.

Kredyt przyznany – co dalej?

Kredyt konsolidacyjny tym wyróżnia się od innych kredytów, że nie jest przelewany bezpośrednio na konto kredytobiorcy. To do banku z którym podpisujemy umowę należy spłata wszystkich zobowiązań klienta. Do kredytobiorcy należy już tylko spłata jednej miesięcznej raty. Są jednak sytuacje, że konsolidacja wcale nie jest najlepszym rozwiązaniem, dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji najlepiej rozważyć wszystkie za i przeciw. Wydłużenie okresu kredytowania sprawia, że automatycznie będziemy musieli zapłacić więcej odsetek. Warto więc obliczyć czy wysokość odsetek nie przewyższy sumy naszych zobowiązań.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.