W jakich bankach można skorzystać z wakacji kredytowych?

Banki umożliwiające skorzystanie z wakacji kredytowych.

W Polsce możliwość skorzystania z wakacji kredytowych lub karencji daj wiele banków. Należy do nich między innymi Bank PKO BP, Bank Millennium, Bank BGŻ, czy też Bank BPH. W bankach tych można skorzystać z wakacji kredytowych, ale jedynie na jeden miesiąc w ciągu jednego roku. Trzeba terminowo i na czas spłacać raty kredytu, aby bank mógł się zgodzić na przyznanie nam wakacji kredytowych. Klienci wyżej wymienionych banków zyskują prawo do skorzystania z wakacji kredytowych po roku od dnia rozpoczęcia umowy kredytowej. W Banku BPH specjalne względy mają rodzice, którym urodziło się dziecko lub je zaadoptowali. Takie osoby mogą zawiesić spłacanie rat kredytowych nawet na trzy miesiące, ale wniosek należy złożyć na pół roku przed pojawieniem się dziecka.

Jak jest z wakacjami kredytowymi w najbardziej znanych bankach w Polsce?

Z wakacji kredytowych można również skorzystać w Alior Banku. W przeciwieństwie do banków poprzednich tutaj wakacje kredytowe mogą wynosić nawet pół roku. Łącznie okres wakacji kredytowych może wynosić nawet pięć lat w przeciągu trwania umowy. Po tym jak skończą się wakacje kredytowe bank wydłuża okres kredytowy o liczbę rat jakie nie zostały spłacone. W Banku Pekao możemy zawiesić spłacanie rat nawet na okres dwunastu miesięcy i to dwa razy przez cały okres kredytowy. Bank Pocztowy również daje możliwość skorzystania z wakacji kredytowych. Maksymalnie spłaty rat można zawiesić na okres jednego roku. Łącznie można zawiesić w całym okresie kredytowym osiemnaście rat. Trzeba jednak być klientem, który terminowo spłaca raty, aby bank umożliwił mu skorzystanie z wakacji. Raiffeisen Polbank daje możliwość skorzystania z wakacji kredytowych tylko raz w ciągu całego okresu kredytowego i tylko na jeden miesiąc. Miesięczne raty można regulować dwa razy w ciągu roku. Wakacje kredytowe jakich udziela Bank BNP Paribas pozwalają na odroczenie rat na okres dwóch miesięcy w ciągu jednego roku. Przez cały okres kredytowania można zawiesić raty łącznie na maksymalnie dwanaście miesięcy.

Zobacz także:  Biuro Informacji Kredytowej (BIK)

Jakie banki dają możliwość skorzystania jedynie z karencji?

Możliwość skorzystania z karencji dają nam takie banki jak ING Bank Śląski, mBank, Bank Zachodni WBK, Eurobank, oraz Credit Agricole. W Deutsche Banku i w Getin Banku nie ma możliwości skorzystania, ani z wakacji kredytowych, ani z karencji. Można złożyć wniosek o zawieszenie spłaty rat, ale bank nie musi się na to zgodzić. Indywidualnie rozpatrzy wniosek i sam podejmie stosowną według siebie decyzję.

Możesz również polubić…

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.